Güncel

Haberler

Duyurular


 


Haberler

Bisiklet Yarışması

Belediyemiz tarafından yaz etkinlikleri kapsamında geleneksel olarak düzenlenen ve ilçemizdeki ilk öğretim okulu 5 ve 8. sınıf öğrencileri  arasında kız ve erkek kategorilerinde gerçekleştirilen ödüllü bisiklet yarışması Hasbahçe caddesinde yapıldı.

Startı Kağıthane Belediye Başkanımız Fazlı Kılıç,  Kağıthane İlçe Kaymakamı Ahmet Narinoğlu ve Garnizon Komutanı Kemal Başak tarafından verilen yarışmaya ilgi büyüktü.

Kıyasıya mücadeleye sahne olan bisiklet yarışmasında, dereceye giren öğrencilere kupaları ve birincilere bisikletleri ise Belediye Başkanımız, Kağıthane Kaymakamı ve Garnizon Komutanı tarafından verildi.

Bisiklet yarışması ödül töreninden sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Hasbahçe futbol sahasında gerçekleştirilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerine geçildi.

Her yıl olduğu gibi yine Hasbahçe stadı son derece nezih bir ortamda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerine ev sahipliği yaptı. Bu güne kadar bir çok programa ve gösteriye ev sahipliği yapan Hasbahçe stadı çim sahasıyla, tartan pistiyle ve seyirci tribünü ile izleyenlerin rahat etmesini ve programı hazırlayan öğrencilerin rahat bir ortamda gösterilerini sunmalarını sağladı.

Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürü Nail Bölükbaşı ve Kağıthane Kaymakamı Ahmet Narinoğlu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, öğrenciler 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenleri için hazırladıkları şiirleri okudu. Resmi geçitle devam eden program öğrencilerin hazırlamış olduğu muhteşem gösteriler ile son buldu.

Ödüllü bisiklet yarışmasında dereceye giren ve ödüle ve kupaya hak kazanan öğrenciler ise şöyle oluştu

8.Sınıf Erkekler

  • 1.Furkan Sarıcı
  • 2.Resul Aykut Yıldırım
  • 3.Burak Reşen

8.Sınıf Kızlar

  • 1.Melike Özdemir
  • 2.İrem İlayda Palabıyık

5.Sınıf Erkekler

  • 1.Burak Bora Koyuyeşil
  • 2.Bilal Batuhan Sabaş
  • 3.Muhammet Fatih Koyuyeşil