Güncel

Haberler

Duyurular


 


Haberler

Kağıthane’de geleneksel Cirit Oyunları’nda heyecan dolu anlar yaşandı.

Kağıthane Belediyesi’nin Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Cirit Oyunları’nda Türkiye’de dereceye giren cirit takımları gösterileri ile nefes kesti. Kıyasıya rekabetin yaşandığı cirit oyunlarına ise seyirciler büyük ilgi gösterdi.

Atlı cirit takımlarının seyircileri selamlamasıyla başlayan gösteriler Erzurum, Erzinca, Sivas, Uşak, ve Bayburt Üniversitesi atlı cirit takımlarının oyunlarıyla devam etti. Özel yetiştirilmiş atlar üzerinde maharetlerini sergileyen binicilerin birbirinden zorlu hareketlerle yaptıkları gösteri nefes kesti.

Türkiye’nin en iyi cirit oyuncularının etkinlikte yer aldığını söyleyen Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, "Kağıthane ve İstanbul yaz etkinliklerimize alıştı. Türkiye’nin en iyi ciritleri burada. Bir bölümünü izledim çok keyif aldım. Çok güzel müsabakalar sürdürüyor sporcularımız. Hepsini tebrik ederim” diye konuştu.

Cirit oyunları etkinliğinde ata binen Başkan Kılıç, atın üstünde sahayı dolaşarak Kağıthanelileri selamladı. Başkan Kılıç, cirit takımına ,hakem heyetine ve sporculara kupa ve madalya takdim etti. Etkinlik toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Soma’da hayatını kaybeden işçileri unutmayan biniciler at üstünde “Soma’daki şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileriz” adlı pankart açtı.

3 senedir atıyla birlikte cirit oyunlarına katıldığını söyleyen bir binici, yarışlardan dolayı çok mutlu olduğunu, yarışlarda da zorlandıklarını belirtti.

Erzurum, Uşak, Erzincan, Sivas Atlı Cirit Spor Kulüpleri’nin oyunlarıyla devam etti. Özel yetiştirilmiş atlar üzerinde maharetlerini sergileyen binicilerin yaptıkları gösteri nefes kesti.