Güncel

Haberler

Duyurular


 


Haberler

Kağıthane'de Muhteşem Cirit Şöleni

Kağıthane sahrasında yüzyıllardır tanık oldukları ata sporumuz olan cirit’e bugün bütün İstanbullular ve Kağıthaneliler tekrar tanık oldu. On binlerce İstanbullu ve Kağıthanelinin izlemeye geldiği Ata sporumuz cirit’i üst düzey yöneticilerde yalnız bırakmadı.

Başta Belediye Başkanımız Sayın Fazlı KILIÇ olmak üzere, Sinop Milletvekili Sayın Abdurrahman DODURGALI, Erzurum 22. Dönem Milletvekili Sayın Mustafa ILICALI, Kağıthane İlçe Kaymakamı Sayın Ahmet NARİNOĞLU, Ak Parti İstanbul Gençlik Kolları İl Başkanı Sayın Av. Ömer Faruk KALAYCI, Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Sami İLHAN, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Orhan DANIŞ, Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Sayın Meryem TEKBIYIK, Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sayın Metin OSMANOĞLU, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlar katıldı.

Erzurum, Sivas, Uşak ve Manisa atlı cirit takımlarının gösterileri izleyenleri büyüledi. İlkleri yaşamaya alışan Kağıthane bu yıl bir ilki daha yaşadı ve Uşak yöresinden bayan cirit takımı Kağıthane’de ilk kez seyirciyle buluştu.

Cirit alanına Belediye Başkanımız Sayın Fazlı KILIÇ at üstünde bütün takımlarla beraber çıkarak seyircileri selamladı ve kısa bir konuşma yaptı. Sayın KILIÇ yaptığı konuşmada bu tarihi alanı her hafta sonu yapmış olduğumuz etkinliklerle dolu dolu yaşadıklarını belirtti ve 7 haziranda yapılacak olan geleneksel yağlı güreşlere bütün İstanbullu ve Kağıthanelileri davet etti.

İlk müsabaka Erzurum ve Sivas yöresi cirit takımları arasında yapıldı ve heyecan dolu karşılaşma beraberlikle sonuçlandı. Daha sonra Uşak yöresi bayan cirit takımı ile yine Uşak yöresi cirit takımı karşı karşıya geldi.

Büyük alkışlar arasında gösterisine başlayan bayan cirit takımı Uşak yöresi cirit takımı karşısında galibiyetle ayrıldı. Karşılaşma sonrası Belediye Başkanımız Sayın Fazlı KILIÇ bayan sporcuları tek tek tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Daha sonra Uşak ve Manisa cirit takımlarının yapmış oldukları gösteri ve hemen akabinde yapılan dört takımdan dörder sporcunun katıldığı kara cirit gösterisi izleyenleri cirit gösterisine doyurdu.

Kağıthane Belediye Başkanımız Sayın Fazlı KILIÇ ve protokol tarafından gösteriye katılan hakem heyetine, takımlara ve sporculara göstermiş oldukları bu büyük performans için teşekkür ederek kupa ve madalyalarını takdim ettiler.