Güncel

Haberler

Duyurular


 


Haberler

Uçurtma Şenliği

Kağıthane Belediyesi’nin Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında düzenlediği Uçurtma Şenliği renkli görüntülere sahne oldu. En güzel uçurtma yarışmasının da yapıldığı şenlik Silahtar caddesi İETT garajı karşısında yapıldı. Aileleri ile birlikte şenliğe katılan çocukların yaptığı renk renk uçurtmalar gökyüzünü süslerken, şenlik alanına gelen herkese uçurtma dağıtıldı.

KÇeşitli animasyon ve ilizyon gösterileri ile eğlenceli anların yaşandığı uçurtma törene katılan Kağıthaneliler piknik yaparken çocukları ile birlikte uçurtma uçurmanın keyfini yaşadı.

Kağıthane semalarını uçurtma ile dolduran uçurtma şenliğinde Kağıthanelilerle buluşan Başkan Kılıç, ”Sadabad Yaz Etkinliklerimizin başlamasıyla çeşitli organizasyonlarda değerli komşularımızla buluşuyoruz. Uçurtma Şenliğimizden hemen önce çocuklarımızın katılımıyla bisiklet yarışması düzenledik. Yine bugün geleneksel cirit oyunlarımızda Türkiye’nin ödüllü cirit takımları Kağıthane’de olacak. Haftaya ise Sadabad Yaz Etkinlikleri’ne yağlı güreş oyunları ile devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

En güzel uçurtma, en büyük uçurtma ve en yüksek uçurtma kategorilerinde yarışan çocuklardan dereceye girenlere ödül verildi. Yarışmada kategori birincileri bisiklet ödüllerini alırken hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Uçurtma yarışmasında en güzel uçurtma kategorisinin birincisi Uğurcan Bülbül oldu. En büyük uçurtma birincisi İsa Akyüz olurken, ikinci Ahmet Can Altun, üçüncü ise Mustafa Aydın olarak belirlendi. En yüksek uçurtma kategorisinde ise Behzat Meral, en yüksek uçurtma ikincisi ise Mustafa Aydemir oldu.

Geleneksel Uçurtma Şenliğii Fotoğrafları