Güncel

Haberler

Duyurular


 


Haberler

Uçurtma Şenliği

Kağıthane Belediyesi’nin Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında düzenlediği Uçurtma Şenliği renkli görüntülere sahne oldu. En güzel uçurtma, en büyük uçurtma ve en yükseğe uçan uçurtma kategorilerinde yarışan yarışmacılar birincilik için mücadele etti.

Vatandaşların yoğun ilgisiyle gerçekleşen programa Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın yanı sıra Kağıthane Kaymakamı A.Akın Varıcıer, siyasi partilerin ilçe temsilcileri, STK temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Silahtar caddesi İETT garajı karşısında yapılan Uçurtma Yarışması aileleri ile birlikte şenliğe katılan çocuklar için festivale dönüştü. Yarışmacıların özel olarak yaptığı renk renk uçurtmalar gökyüzünü süslerken, şenlik alanına gelen herkese uçurtma dağıtıldı. Çocuklar kadar ailelerin de ilgi gösterdiği yarışmada her yaştan vatandaş uçurtma uçurdu. Uçurtma iplerinin birbirine dolanmaması için çabalayan vatandaşların rüzgarla mücadelesi ise renkli görüntülere sahne oldu.

Çeşitli animasyon ve ilizyon gösterileri ile eğlenceli anların yaşandığı programa katılan vatandaşlar piknik yaparken çocukları ile birlikte uçurtma uçurmanın keyfini yaşadı. Çocukluk yıllarının en eğlenceli oyununu yeniden yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar, her yıl düzenlenen Uçurtma Yarışması öncesi en iyi uçurtmayı yapmaya çalıştıklarını söylediler.

Kağıthane semalarını uçurtma ile dolduran programda vatandaşlarla buluşan Başkan Kılıç, ”Eğitim ve öğretim döneminin sonuna yaklaşıyoruz.’ diyerek yarışmaya katılan çocuklarla sohbet etti. Öğrencileri Yaz Spor Okulu’na davet eden Başkan Kılıç, yarışmalara katılan çocuklara teşekkür etti. Başkan Kılıç ‘Önümüzdeki hafta Hasbahçe’de cirit etkinliğimiz var. Anadolu’nun birçok bölgesinden gelecek cirit ekiplerimizin içerisinde bayan cirit ekibi de var. Bir sonraki hafta da yağlı güreş etkinliklerini gerçekleştireceğiz. Sadabad Yaz Etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Hepinizi etkinliklerimize davet ediyoruz.’dedi.

Sadabad Yaz Etkinliklerimizin başlamasıyla çeşitli organizasyonlarda değerli komşularımızla buluşuyoruz. Uçurtma Şenliğimizden hemen önce çocuklarımızın katılımıyla bisiklet yarışması düzenledik. Yine bugün geleneksel cirit oyunlarımızda Türkiye’nin ödüllü cirit takımları Kağıthane’de olacak. Haftaya ise Sadabad Yaz Etkinlikleri’ne yağlı güreş oyunları ile devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Düzenlenen program nedeniyle Başkan Kılıç’a teşekkür ederek konuşmasına başlayan Kağıthane Kaymakamı A.Akın Varıcıer,’Çocuklarımız mutlu, çocuklarımız mutlu olunca aileler de mutlu oluyor. Ailelerin mutlu olması demek toplumun mutlu olması demek. Çocuklarımızın mutluluğunu sağlayan belediyemize teşekkür ediyoruz’ dedi.

En güzel uçurtma, en büyük uçurtma ve en yüksek uçurtma kategorilerinde yarışan ve dereceye girenlere ödül verildi. Bisiklet, fotoğraf makinesi ve mp4 müzik çalar ödüllerini almaya hak kazanan yarışmacılar, uçurtmalarıyla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Uçurtma yarışmasında en güzel uçurtma kategorisinin birincisi Zafer Ayhan oldu. En büyük uçurtma kategorisi birincisi Muhammet Yusuf Aksoy , en yüksek uçurtma kategorisinde birinci Nizamettin Tunç oldu.

Geleneksel Uçurtma Şenliğii Fotoğrafları