Etkinlikler

Geleneksel Ahilik Şed Kuşanma Etkinliği

Hıdırellez

Uçurtma Yarışması

Bisiklet Yarışması

Okçuluk Yarışması

Cirit

Yağlı Güreş

 


Uçurtma Yarışması

Sadabad Yaz etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ve Kağıthane semalarını uçurtma ile dolduran, büyüklü küçüklü bütün Kağıthaneliyi bir araya toplayan uçurtma şenliği Silahtar caddesi İETT garajı karşısında yapıldı.

Uçurtma yarışmasına başta Belediye Başkanımız Fazlı Kılıç, olmak Belediye Başkan Yardımcısı Mevlüt Öztekin, M. Oğuz TOKTEKİN, Meclis üyeleri ve  çok sayıda Kağıthaneli katıldı.

Belediye Başkanımız sayın Fazlı Kılıç, baharın gelmesiyle birlikte hasbahçe’yi hep birlikte değerlendirmenin ve bir arada olmanın vermiş olduğu mutluluğu yaşadıklarını belirtti. 6 mayıs hıdırellez şenliği ile start alan yaz etkinliklerinin, bisiklet yarışması, okçuluk yarışması, cirit ve yağlı güreş müsabakaları ile devam edeceğini belirten sayın Kılıç, bütün Kağıthaneli ve İstanbulluları yaz etkinliklere davet etti ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Uçurtma yarışmasına katılan tüm çocuklara uçurtmalar dağıtıldı ve Uçurtma şenliği programı çeşitli animasyon ve ilizyon gösterileri ile devam etti.

En güzel uçurtma, en büyük uçurtma ve en yüksek uçurtma kategorilerinde kıyasıya yarışan ve dereceye giren çocuklara ödüllerini ise Belediye Başkanımız sayın Fazlı Kılıç ve Belediye Başkan Yardımcılarımız Mevlüt Öztekin ile M. Oğuz Toktekin verdi.

Uçurtma yarışmasında en güzel uçurtma, en büyük uçurtma, en yüksek uçurtma kategorilerinde dereceye giren ve birincilere bisiklet hediye edilen yarışmacılar ise şöyle oluştu.

En yüksek uçurtma

  1. Adil Oğuzhan Arslan
  2. Cihan Şahin

En büyük uçurtma

  1. Beyzanur Altın
  2. Bahadır Meral

En güzel uçurtma

  1. Damla Aycibin
  2. Tamer Yiğit
  3. Orhan Şahin